Спортивний клуб «Спартаківець» має велику історію. Наш зал виховав не одне покоління спортсменів, які досягли найвищих результатів в світовому дзюдо.

Словами нашого спортивного директора Віктора Івановича Кощавцева ми продовжуємо розповідати про те, як створився «Спартаківець», які спортсмени в ньому тренувались, та яку філософію сповідують тренери клубу.

Слово Віктору Івановичу

«Ми працювали на результат, потім рики три ми були без зарплат взагалі. Нам допомагали люди, які любили дзюдо. Було дуже важко. Ми не могли пацанам дати те, що є зараз. Але у нас було дуже багато народу, вони всі до сих пір дуже дружно тримаються. І так потихеньку-потихеньку ми пройшли цей етап. Далі була перша Олімпіада-1996 року, я вже був старшим тренером збірної України. Звідти ми привезли п’яте місце.

Потім на другій Олімпіаді від нашої школи Руслан Машуренко вже став третім, Генадій Білодід теж від нас поїхав на Ігри. І ось зараз за моєю спиною вже 7 Олімпійських ігор. Це дуже важко, але ми тримаємося, підростають молоді тренери. Потім прийшов Сергій Вікторович Дуброва, потім виріс Віталій Вікторович – став тренером, хороші результати пішли. Потім він став старшим тренером.

Що казати, якщо в нас на вході ліворуч стільки фотографій людей, які з чемпіонатів світу привозили медалі. У жодній школі країни такого немає. Ми вже не будемо говорити про Гео Зантараю – 6 медалей чемпіонатів світу, про Дашу Білодід – два золота. У Кіндзерської медалі зі світу, з Європи, у Яши Хаммо – вже дві, а до цього, скільки у нас було призерів! Колись ми про це навіть і не мріяли. Пам’ятаю, коли була перша медаль з молодіжного чемпіонату світу, нас аж сльози пробивали.

Гена – батько Даші Білодід – став у нас першим чемпіоном Європи, он дві Європи виграв, ще й в команді! І на клубному чемпіонаті Європи став переможцем, призером світу став. Ось так всі один за одним підтягувалися і підтягувалися. Школа «Спартаківець» так і залишалася. Ну а потім вже на базі цього було прийнято рішення за допомогою небайдужих людей засновати клуб».

Третю частину чекайте на наших сторінках та сайті на наступному тижні.