Тренер «Спартаківця» Кеджау Ньябалі розповів про тренувальний збір збірної України в Конча-Заспі, наголосивши на готовності дзюдоїстів «Спартаківця» до перших змагань у новому році.

- Під час тренувального табору на базі «Конча-Заспа» ми наголошували на боротьбі, бо до цього обидві групи збірної України працювали над фізичною формою на Кіпрі та в «Сонячній Долині». Після фізичних навантажень та невеликої новорічної перерви потрібно було трохи розкутувати спортсменів, тому більше працювали на татамі та робили акцент на боротьбі.

Перерва на святкування Нового року була невеликою, тому після свят легко увійшли до тренувального процесу. Дзюдоїсти не встигли сильно розслабитися, усі були заряджені та мотивовані на важкі тренування. Особисто я цим збором задоволений.

– У якій формі після цього збору спортсмени «Спартаківця», травм не мають?

- Спортсмени «Спартаківця» перебувають у добрій формі. Наші лідери набирають, вони ще мали збір у Туреччині. Зараз ми їдемо на збір до Словаччини, де також продовжимо готуватися до майбутніх стартів. Я думаю, що ми маємо всі умови для того, щоб добре почати цей рік.

Головною спортивною подією для нас залишається новий олімпійський відбір, який розпочнеться у червні, тому зараз ми семимильними кроками йдемо до цієї мети.

Зараз у нас є три дуже сильні спортсмени в 60 кг, які мають шанси завоювати ліцензію, а в майбутньому – поборотися за медаль на Олімпіаді. У 66 кг Богдан Ядов зараз набрав чудової кондиції, ми на нього дуже розраховуємо. Травми трохи вибили Артема Хомулу, тому він на зборах менше боровся, а більше працював над фізичною підготовкою. Але, гадаю, до початку турнірів він уже буде здоровим.

У категорії 81 кг у нас набрав гарну форму Сергій Крівчач. Сподіваємось, що на цьому зборі у Словаччині він зможе ще додати. У 90 кг набирає форму Заур Дуньямалієв – молодий хлопець, якому ще працювати і працювати, але він має всі шанси досягти високих результатів. Яша Хаммо, гадаю, у будь-якому стані може претендувати на медалі. Якщо він буде в оптимальній формі, то йому під силу стати вище за Рінера (сміється), сподіваюся, все буде в порядку.

У дівчат Настя Турчин набирає гарну форму. Головне, щоб їй не заважали травми. Якщо все буде гаразд, то Настя – наша надія на олімпійську медаль. З найближчих змагань Настя точно поїде до Португалії та Парижа.

- Чи можна трохи докладніше про майбутні змагання?

- Наші подальші плани – дуже насичені шість тижнів. Майже щотижня будуть турніри різного класу. Починаємо ми з Grand Prix у Португалії, куди поїде велика команда збірної України, де буде багато дзюдоїстів «Спартаківця». Точніше все буде відомо після збору у Словаччині. Потім у нас будуть Кубки Європи у Польщі та Угорщині, турнір у Парижі.

Слідкуйте за нашими новинами у Instagram та Facebook.