Тренер «Спартаківця» Кеджау Ньябалі розповів про майбутній турнір Grand Prix у Португалії та про готовність наших спортсменів.

«У нас є великі надії на старт сезону, я вірю, що будь-який наш спортсмен може взяти медаль. У Португалії виступить Артем Лесюк, який зараз перебуває у чудовій формі. Він пройшов збір ЗФП на Кіпрі, у Туреччині був збір у кімоно, до Словаччини він не поїхав – вирішив акуратно притримати вагу тут, працював у Києві з Олександром Косіновим. Думаю, Артем себе покаже.

У Богдана Ядова були проблеми, коли він захворів на коронавірус, але зараз він функціонально відновився. Він готовий, ми сподіваємося на нього, дивитимемося і вболіватимемо.

Дівчата наші поїхали на Grand Prix. Юля Курченко дуже добре відпрацювала усі збори. Вона мала невеликі проблеми з травмами, але зараз вона готова на відмінно. З вагою проблем немає, але для неї це буде перший турнір такого масштабу. Вона ще дуже молода дівчина, тому розглядаємо цей старт для неї як пробний, як репетицію.

Наташа Чистякова, на жаль, склала позитивний COVID-тест. На тиждень вона лишається там. Дуже прикро, тому що вона була у чудовій формі, але зараз такі ситуації трапляються часто. Нічого страшного, у неї буде ще купа часу, щоб себе проявити, а поки що нехай одужує.

Настя Турчин дуже гідно тренувалася на зборах під чуйним керівництвом Віталія Дуброви. Вона – наш найдосвідченіший спортсмен із цієї першої делегації. Ми на неї покладаємо великі надії не тільки зараз, а й взагалі на весь олімпійський цикл. Це її цикл. Зараз віримо в її медаль, але розуміємо, що у Насті після Олімпійських ігор була велика пауза та травма, що серйозно заважало їй. Думаю, що до оптимальної форми вона прийде вже ближче до олімпійського циклу.

Наразі турніри будуть йти щільно – один за одним, тому ми заздалегідь поділили наші команди. Ті, хто поїдуть на Континентальний кубок до Сараєва, – зараз тут готуються. Тренери теж поділилися. Попереду дуже насичені шість тижнів: перед Сараєво буде Grand Slam у Парижі, потім Тель-Авів, потім ще два Континентальні кубки та тренувальний збір. Після збору паузи практично не буде – і ще два турніри – Grand Slam у Грузії та Туреччині. Скрізь чергуватимемо основний склад із резервом. Потім ми зможемо сформувати склад на чемпіонат Європи, де, я сподіваюся, «Спартаковець» буде представлений у всій красі».

Стежте за нашими новинами в Instagram та Facebook.