Сьогоднішня наша публікація в блозі буде корисна для тих, хто тільки хоче почати займатися дзюдо і вивчає всі особливості цього виду спорту, а також для всіх новачків даного спорту, які вже почали свій шлях в ньому, але поки ще досконально не опанували його ази.

Ми розповімо вам про те, як правильно зав’язувати пояс в дзюдо. Якщо на перший погляд вам здається, що це легко і просто, то поспішаємо вас розчарувати.

Для всіх, хто ставав перед питанням «як зав’язати пояс в дзюдо» розповімо, що це вид спорту, насичений бойовою мудрістю і життєвими уроками. Під час заняття дзюдо спортсмен зростає, розвивається як фізично, так і духовно, і, врешті-решт, стає справжнім майстром.

Його тренер, іменований сенсеєм, стежить за тим, щоб його учні мали охайний вигляд, адже це перший показник правильного настрою на тренування. Спортсмен повинен бути в чистому кімоно, воно має бути випране і випрасуване. Це основи традицій і звичаїв у цьому виді спорту. Без цього ніяк.

Перед тим, як дізнатися, як правильно зав’язувати пояс на кімоно в дзюдо, ви обов’язково повинні зрозуміти, що пояс підкреслює статус дзюдоїста, це важливий елемент його зовнішнього вигляду. Рівень майстерності дзюдоїста демонструється тим, як саме зав’язаний його пояс.

Щоб зрозуміти, як правильно зав’язати пояс дзюдо, потрібно розуміти той факт, що Японія - Східна країна, яка, традиційно для країн того регіону, сповнена символізму.

Ви повинні знати і розуміти основні моменти:

• Лівий кінець поясу є символом духу.

• Правий - фізичним розвитком людини.

• Коли вони об’єднуються, то формують гармонійне поєднання.

• Обидва кінця в зав’язаному поясі повинні знаходитися на одній довжині, оскільки це встановлює рівновагу сутності спортсмена.

Тепер, коли ви вже знаєте передісторію, давайте поговоримо про те, як правильно зав’язувати пояс в дзюдо.

Перший спосіб як зав’язати пояс на кімоно в дзюдо:

1. Беремо середину поясу та прикладаємо до живота на середині талії.

2. Обертаємо пояс навколо себе так, щоб він добре охоплював спереду живіт, а ззаду спину, з боків руками закріплюємо кінці.

3. Лівий кінець відводимо вниз, а правий пропускаємо таким чином, щоб у нас створилася не затягнена петля.

4. Відпускаємо лівий нижній край таким чином, щоб у нас утворився такий простір, щоб у нього можна було спокійно пропустити правий кінець. Він повинен бути паралельно правому.

5. Тепер беремо кінчик, який у нас утворився по ліву сторону, і протягуємо його від низу до верху в ту петлю, яка у нас утворилася.

6. А тепер просто затягуємо вузол. В результаті у нас повинна вийти ніби краватка, яка зав’язана збоку.

Пропонуємо вам ще один спосіб як зав’язувати пояс дзюдо.

1. Розміщуємо пояс трохи вище пупка, впоперек живота.

2. Тепер обертаємо пояс так, щоб одна його смужка охоплювала спину, а друга живіт.

3. Витягуємо його вперед і тягнемо, намагаючись вирівняти довжину.

4. Далі схрещуємо кути, зав’язуючи стандартний, звичайний вузол.

5. Один з кінців закріплюємо між поясом і безпосередньо кімоно.

6. У нас з’явилася петля, через яку потрібно протягнути верхній кінець.

7. В кінці затягуємо пояс так, щоб вийшов плаский вузол.

І запам’ятайте ще один важливий момент: краї поясу мають бути не нижче країв кімоно.

Якщо вас або вашу дитину лякає питання як зав’язувати пояс по дзюдо, то скажемо, що в цьому нічого страшного немає, просто потрібно кілька разів потренуватися, подивитися відео як зав’язувати пояс на кімоно в дзюдо і все відразу стане ясно.

Головне не забувати, що дзюдо вийшло з Японії, де дуже шанують традиції. Виконуючи всі вимоги до зовнішнього вигляду, спортсмен буде мотивований викладатися на тренуваннях і досягати великих результатів.