Головний тренер збірної України Віталій Дуброва дав коментар прес-службі «Спартаківця» щодо закінчення тренувальних зборів та старту перших міжнародних турнірів.

«Ми пройшли три тренувальні збори. Наприкінці грудня команда тренувалася на Кіпрі. Це був базовий збір з загально-фізичної та спеціально-фізичної підготовки. Потім були два спеціальні збори за кордоном, де більший упор робився на боротьбу. Тиждень ми були в турецькій Анталії і п’ять днів були в словацькому місті Шаморін. Це були два табори, що організовував Європейський союз дзюдо. Паралельно із цим другий склад збірної України у грудні тренувався у Чернівецькій області, у селищі Бояни, на базі «Сонячна Долина», а після цього з 3 по 15 січня – на базі «Конча-Заспа».

Вже цими вихідними буде перший турнір – Grand Prix у Португалії. Протягом шести тижнів триватимуть змагання, де будуть брати участь наші спортсмени. Буде два турніри Grand Slam, один турнір Grand Prix та три Континентальних кубки.

Звісно, під час тренувальних зборів всі спортсмени вже знали про свої прийдешні змагання, тому навантаження під кінець були вже індивідуальними. Хтось вже ганяв вагу, хтось більше працював над технікою, хтось – над витривалістю.

Прогнози на перші турніри сезону робити важко, тому що складно чітко оцінити поточну форму спортсменів, які щойно провели великий обсяг роботи. Можу сказати, що Артем Лесюк, Богдан Ядов – в непоганій формі, але потрібно дивитись офіційні змагання. До того ж Міжнародною федерацією дзюдо були внесені невеличкі зміни в правила. Тому перші турніри потрібно розглядати, як розганяючі, щоб увійти у сезон, подивитися на конкурентів.

У надважкій категорії в Португалії у нас нікого не буде, тому що Яків Хаммо готується до Grand Slam у Парижі, а Євген Балєвський, на жаль, травмувався ще в Абу-Дабі і зараз досі відновлюється після травми. Поки що зарано казати, коли він повернеться до команди.

Звісно, сподіваємось, що нагороди будуть, але робити будь-які прогнози ще зарано. Насправді, змагання дуже сильні, заявлено майже 350 спортсменів з різних країн: Японія, Монголія, Корея, Бразилія. Тобто всі світові лідери, а не лише європейські країни. Як для першого турніру в новому році, склад дуже потужний».

Раніше ми повідомляли склад дзюдоїстів «Спартаківця», які виступатимуть на Grand Prix у Португалії.