Спортивний директор «Спартаківця» Віктор Іванович Кощавцев підбив підсумки дебютного для нашої команди клубного чемпіонату Європи, який пройшов у столиці Чехії.

«Звичайно, нам би хотілося максимального результату. Якщо розглянути всі сутички, розглянути, якою була команда, як хлопці боролися, як намагалися, то ми могли розраховувати на результат аж до виграшу.

Навіть не говоритиму про жеребкування, що воно виявилося найважчим, – не в цьому справа. Єдине, про що можна шкодувати, що Богдан Ядов не поїхав. Він не пройшов коронавірусного тесту, і йому довелося залишитися. Добре, що Артем Лесюк закрив цю вагову категорію. Невелика травма була у Каро Марандяна, але все одно наші спортсмени намагалися битися.

Нам не вистачило зовсім трохи у тих матчах, де ми поступилися. Після жеребкування я сказав, що з нашої підгрупи хтось стане першим, хтось – третім. Так і сталося. Посилений ПСЖ став переможцем. У 66 кг вони привезли призера чемпіонату світу, а в 90 кг призера Олімпійських ігор – два легіонери. Ми не запрошували до свого складу легіонерів, у нас виступали всі, хто тренується у «Спартаківці».

Ми вважаємо, що перший млинець у нас вийшов гливким, хоча так могло і не статися. Але вже після цього досвіду ми можемо чітко сказати, що ми ще трохи попрацюємо, і матимемо дуже хорошу команду. На цьому чемпіонаті Європи ми билися, і нам не соромно.

Три перемоги Якова Хаммо? Якщо чесно, то Яші там особливо не було з ким боротися, були суперники не його рівня. Він усіх зім’яв, але важливо, що він правильно налаштувався і не припустився жодних помилок. Дуже добре проявив себе наш молодий спортсмен – Заур Дуньямалієв. Йому трошки досвіду не вистачило в сутичці з дзюдоїстом ПСЖ, він вів два шидо, але за 16 секунд до кінця припустився помилки. Думаю, у Заура ще все попереду. Сергій Крівчач в одній зустрічі помилився, але все це досвід, дуже корисний досвід.

Ми залишаємось у Європейській лізі, плануємо участь на наступний рік. Це цікаві змагання, які потрібно розвивати, треба пробувати, брати участь. Це чудове згуртування команди, а також пропаганда нашого виду спорту. Можливо, наступного року ми зможемо заявити і жіночу команду».

Своїми враженнями від Клубного чемпіонату Європи-2021 також поділився наш важковаговик Яків Хаммо.