Тренер клубу «Спартаківець» Віктор Кощавцев-молодший розповів прес-службі клубу про виступ молодих талантів Діани Семченко, Ії Кучавої та Івана Кутенкова на чемпіонаті Європи серед кадетів, який з 17 по 19 серпня відбувся в Ризі, Латвія.

Про виступ Діани Семченко

«В принципі, ми оцінюємо цей результат, як незадовільний, адже ми чекали від неї золоту медаль. Вона жеребкувалась першим номером, адже до цього вона завоювала золото і бронзу на двох Кубках Європи.

Перші дві сутички вона провела тактично грамотно, без єдиної помарки, була на голову вище суперниць. У півфіналі Семченко боролася з бельгійкою, яка була третьою сіяною. Діана контролювала хід поєдинку і виконувала все, що ми її просили. Про це свідчить той момент, як вона заробила оцінку: ми готувалися під певний рух, сталася контратака і вона її кинула на вазарі.

В кінці, від недосвідченості, у неї не було жодного зауваження, залишалось 13 секунд до кінця і вона впала чисто на іппон. Вона так засмутилася поразці, що в матчі за бронзу не змогла налаштуватися. Тим більше, вона вийшла боротися зі спортсменкою з Сербії, якій вона програла на першому Кубку Європи, де посіла третє місце.

В результаті Діана посіла п’яте місце, хоча при своєму потенціалі вона повинна була завойовувати медаль».

Про Ію Кучаву

«У неї було непросте жеребкування. У першій зустрічі, яку вона програла, Ія боролася з туркенею, але це була прохідна зустріч. Ія перший раз боролася на чемпіонаті Європи, не вистачило досвіду, також були моменти по її фізичному стану, адже у неї зараз перехідний вік. В загальному, підготовка була трохи змазана.

Вона боролася не так, як вона може боротися. На початку сутички вона вела себе невпевнено, розгубилася, а потім допустила помилку і, фактично, сама себе кинула на оцінку. Пізніше Кучава почала включатися, але туркеня спрацювала грамотно тактично і не дала відігратися».

Про Івана Кутенкова

«Іван дійсно був здатний боротися за медаль, але він не виконав установку тренера. Йому було сказано робити одне, а він два рази сам себе кинув, розвертаючись в іншу сторону. Так робити не можна. Знову ж таки – це ще кадетське дзюдо, вони ще дуже молоді, ще є над чим працювати.

У першій зустрічі він боровся і програв угорцю, у якого виграв на своєму першому турнірі, де став другим. Цього разу ніяких проблем на початку зустрічі не було, він все робив, як треба, кинув на оцінку вазарі, було багато близьких рухів, які не дотягнув до оцінки. Потім Ваня втомився, і скрутив його на вазарі.

У додатковий час угорець нічого не робив, отримав два зауваження. Якби ще одна атака від Кутенкова, угорець б отримав третє зауваження і сутичка б так і закінчилася. Однак, він трохи втомився, плюс недооцінив суперника, був упевнений вже, що виграє. А потім там не вийшло, там не вийшло, підсів і не зміг перебудуватися. Він сам подарував угорцю перемогу».

Про плани клубної молоді

«У хлопців і дівчат дуже багато турнірів, зараз почали відкривати багато змагань. У нас дуже щільний календар.

Перші змагання це буде чемпіонат України до 16 років, де від нас будуть боротися кілька наймолодших спортсменів, які потім ще поїдуть на Всесвітні ігри серед школярів.

Потім у нас буде ЧУ до 17 років. Це основний старт для кадетської збірної, щоб переглянути команду на наступний рік.

У середині вересня у нас буде чемпіонат Європи серед молоді до 21 року, де буде брати участь Юлія Курченко, а також Вадим Леонтьєв в командній першості.

А відразу після цього буде ЧУ до 23 років. Там будуть брати участь Семченко, Кучава, Кутенков, всі кадети, молодіжка. Подивимося, як вони себе проявлять на турнірі.

Далі буде чемпіонат світу з молоді. На нього можуть за підсумками чемпіонату Європи відібратися вищезгадані Курченко і Леонтьєв.

А відразу ж після молодіжного чемпіонату України буде дорослий чемпіонат країни».